Obšitý minerální řez


přívěsek

22.03.2024

Suvenýr k obkorálkování zakoupený na výletě do Chýnovské jeskyně. V tamním infocentru prodávali různé tématické suvenýry a tenhle minerální řez mne na první pohled zaujal a snad tam na mne i čekal. Je zajímavě probarvený a kdybych tam uměla vkorálkovat zdroj světla, byl by ještě zajímavější ;-)

Na obšití jsem použila tvarově zajímavé korálky, které jsem si koupila před mnoha lety v Liberci. Jsou to dvoudírkové mírně vypouklé čtverečky s drážkou uprostřed a kámen do nich téměř perfektně pasoval. Kdybych řez obšívala jen rokajlem, určitě bych měla problém s místy ostrými okraji řezu a ještě bych ho musela podstatně více zakrýt. Já mu ale nechtěla ubírat na kráse. Má zajímavou obtížně zachytitelnou šedofialovou barvu, z každé strany je trochu jiný i oboustranně nositelný. Proto jsem to minimalistické obšití doplnila rokajlem fialové a hematitové barvy (Toho i Preciosa.)

Do sady jsem si ušila i náušnice, ovšem už bez výplně minerálem. Trochu jsem to ošidila obšitím oválného kovového komponentu.