Souprava rivoli s perličkami a rokajlem


po letech rozpáraná a opětovně ušitá souprava přívěsku a náušnic

12.03.2024

Před nepočítaně lety jsem byla jako účastnice na Věrky kurzu. Ona tomu modelu říkala donut. Trochu jsme se o pojmenování přely, ale s citem ;-) Protože jsem tenkrát na nošení rivolek ještě nebyla dost zralá, chtěla jsem obšívat nějaké méně barevně nápadné a hlavně ne moc velké. To byla zásadní chyba, protože mi samozřejmě neseděl vyzkoušený počet korálků a nakonec při dokončování a utahování nitě mi rivolka dokonce vypadla. Na přívěsku se mi roztodivně kroutily toho korálky přes perličky. Spokojená s výsledkem jsem rozhodně nebyla a práci tehdy ani nedokončila.

Takto rozpracovaná souprava několik let ležela na dně šuplíku, dokud jsem si jednoho dne neřekla, že to pokořím! Jenže originální návod jsem už nenašla, takže jsem postupně odpárávala a pokoušela se zpětně vykoumat postup. Takto jsem zkoušela šití vícekrát, pak zjistila, že mi dochází jedna barva rokajlu, zapeklitá situace. Nu, nakonec jsem to opravdu pokořila. Sice nejsem 100% spokojená, ale nosit soupravu budu, když mi dala tolik práce ;-)

Použila jsem již zmiňovavané SW rivolky, povoskované perličky a rokajly Toho i Miyuki různých velikostí v odstínech modré a zlatavé.