Zámek Zbiroh


navštěva hradu na zámku

26.06.2023

Objevit otevřenou památku v pondělí a v červnu je nadlidský výkon, ale Michal naštěstí věděl kam vyrazit. Míše se ozval totiž Filip, že by měl volný den a mohli bychom společně někam na výlet.

Zámek Zbiroh je otevřený celoročně a kromě historických expozic nabízí i hotelové, restaurační služby, svatby a různé akce. My jsme si vybrali prohlídku hradu a nelitujeme. Pak průvodce byl naprostý originál se specifickým způsobem výkladu a originálním stylem humoru. Některým spolunávštěvnictvím ovšem příliš nesedl.

Hradní část zámku nabízí návštěvu útočištné věže, zámecké studny opředené záhadou, kapli s vševědoucím okem a rituální místo ve sklepení. Informacemi velmi intenzivní necelá hodinka prohlídky, ale moc se mi to líbilo.

A protože bylo ten den celkem vedro, dali jsme si v krčmě aspoň pití. Obešli jsme také zámek zvenčí parkem po NS Zámek Zbiroh a bylo to fajn. Možná někdy příště by stál za návštěvu okruh s proslulým Muchovým sálem.

Každopádně při cestě autem na parkoviště u zámku si dejte pozor na průjezd zámeckou branou. Je dost úzká a viditelně se tam některá auta obtížně vejdou.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1