Zámek Hořovice


prohlídka zámku a parku

14.06.2023

Cestou pro dceru na pražské letiště jsme si případné čekání hodlali vyplnit zámeckou prohlídkou a Michal navrhl Hořovice. Zaoceánské lety a pak ty návazné po Evropě nemusí vycházet úplně na čas, takže jsme vyrazili s předstihem a měli kromě zámku v záloze případně i další program. (Znám někoho, kdo přísahá, že lepší rohlíky než v Hořovické pekárně jinde nepečou!)

Prohlídkový okruh na zámku Hořovice pojmenovaný 1. Život na panském sídle byl zajímavý a průvodkyní podán se spoustou informací. (Možná náhoda, ale museli jsme čekat více než 10 minut po plánovaném začátku prohlídky na průvodkyni, protože jí zapomněli zavolat. Byli jsme ten den první prohlídka. Ale i následující skupina čekala. Také stroj na čištění na bot, který je povinen návštěvník použít, nefungoval.)

Pokud dle doporučení na webu využije parkování u Sluneční brány, vězte, že ve všední den dopoledne je parkoviště velmi plné (asi využíváno kvůli nedaleké nemocnici) a do zámku se Sluneční branou nedostanete. Je uzavřená a musíte park obejít. Když jsme tedy vešli jsme do první otevřené branky, tak jsme se dostali z boční strany jednoho zámeckého křídla, nikde žádný ukazatel, proto je vhodnější do zámku vstupovat hlavní branou před průčelím zámku.

Park je hezký, určitě fajn na procházku, ale my máme neobyčejné štěstí na úpravu travních porostů a dřevin, takže jsme prošli, obhlédli, ale neposeděli a nechali pány zahradníky (hlučně) pracovat. Proti Zámku Hořovice přes ulici je tzv. Starý zámek Hořovice, s galerií a muzeem (to byl náš další plán, kdyby bylo potřeba déle čekat na přílet Míši.) A tuším, že je ve městě k obhlédnutí i navštívení dost dalšího.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1