Krkavec


neplánovaná vycházka asi 9 km

29.10.2022

Původně jsme chtěli projít zážitkový okruh Spejbla a Hurvínka, ale díky Michalovu remcání se cíl změnil. Totiž, když jsme se blížili ke zlomovému bodu na trase, jen tak jsem ho popíchla, že tudy by se šlo na Krkavec a on spustil tu svou "ohranou" písničku, že tam nikdy nebyl a že ho tam nikdo nevezme... Tak jsem rychle v mobilu v přehodnotila situaci s trasou a nechala se vyhecovat. Takže hurá na Krkavec!

Musím uznat, že to byl trochu bláznivý nápad, ae nakonec se to povedlo. Nahoře u chaty tedy bylo poměrně hodně lidí, včetně fronty u občerstvovacího okénka, kde se platí i vstup na rozhlednu. Frontu jsme zvládli, točené nealko pivo a nanuka jako odměnu za výstup jsme si taky koupili a rozlednička je rozkošná! Sice je vysoká jen 18 metrů, ale stojí tam už od roku 1901! A vidět je za příznivého počasí opravdu daleko. Jen mi Michal nedovolil vylézt na vrchol korunky, ačkoliv se tam asi normálně chodí (po kovovém žebříčku). Na nižším ochozu kolem nás probíhalo jedno akční batole, tak se rozhlédnout a udělat pár fotek bylo trochu náročnější, ale jako vidno níže, zdařilo se.

Areál ožívá i dalšími aktivitami a nedávno jsem na sociálních sítích zahlédla, že se tam dá v přilehlé turistické chatě i ubytovat. Pořádají se tam turistické pochody, půjčují kola (ty terény bych sjíždět ani vyšlapávat nechtěla), organizují promítání, čepují vlastní značku alko piva K1, občerstvení funguje, lidi chodí, takže se místu asi blýská na lepší časy...

Začátek trasy byl po zážitkové trase Spejbla a Hurvínka, nad Kolomaznou pecí jsme odbočili po zelené na Krkavec. Cestu zpět jsme vzali po červené turistické k sportovní střelnici a zase k autu, které jsme měli nedaleko Restaurace Pulcinella u konečné tramvaje v Bolevci.

Info k provozu a akcích okolo Rozhledny najdete na krkavec.cz.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1