Kaproun


asi 2,5 km vycházka

02.09.2022

Místo, které by měl navštívit každý, kdo má rád Cimrmany. Proto jsem naplánovala cestu na hrad Landštejn tak, abychom zastávku a památník J. C. mohli navštívit.

Parkovali jsme přímo v centru části obce Kaproun spadající pod Kunžak. (My, co máme matematicky talentované děti, tak pojmy Kunžak a Strmilov známe, protože tam naši potomci jezdívali na matematické soustředění). Pro nás rodiče talentovaných matematiků to byla tedy turistická prémiéra, ale Kaproun je malebné místo a rozhodně se nám tam líbilo. Od parkování jsme šli chvilku po hlavní silnici směrem na Kunžak až k rozcestníku Kaproun a odtud po zelené turistické značce k nádraží Kaproun.

Cestou loukami a lesy je několik připomínek na velkého mistra, ale až přímo u úzkokolejné dráhy a nádražíčka je atmosféra spojená s Járou Cimrmanem nejsilnější. Nahlédněte níže do fotogalerie ;-)

Jediné, co celkový dojem trochu kazí je bohužel nejasná budoucnost Jindřichohradecké úzkokolejné dráhy. Protože jsme datumově těsně minuli turistickou sezónu, říkali jsme si, že výlet sem možná uskutečníme vláčkem jindy, ale bohužel už to nevypadá nadějně.

Každopádně tuto procházku rozhodně doporučuji a i obec Kaproun stojí za návštěvu.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1