Chotěšov


procházka asi 5 km

27.02.2022

Ikonickou chaloupku na pilíři jsem znala z internetu a mnohokrát plánovala se k ní vydat. Michala s Martinem se mi podařilo přesvědčit poté, co se začalo na sítích proslýchat, že se má chaloupka bourat. V době covidu to byl frekventovaný cíl turistů, což místní už netěšilo. Vše je o lidech a pokud ti "turisté" nerespektovali pravidla, tak rozladění starousedlíků chápu. Při naší vycházce to bylo v pohodě, asi protože se většinou snažíme vyrážet na výlety mimo turisticky exponovanou dobu.

Parkovali jsme mezi klášterem a školou v Chotěšově, pak šli po této trase na mapy.cz. Cestou k chaloupce jsme se ještě pokochali vyhlídkou na rybníky. Smekám před pány kluky, kteří stavbu vybudovali. Ač už není udržovaná a chátrá, je pro mne pořád neuvěřitelným počinem party nadšenců a obdivuhodná.

Cestou zpět k autu jsme ještě nahlédli do klášterní zahrady a za plot kláštera. (Panují tam poněkud zapeklité vlastnické vztahy pozemků.) Uvnitř kláštera už jsme opakovaně byli a počkáme s další návštěvou asi až po určité fázi postupné rekonstrukce. Procházka to byla fajn, ale chaloupku už nemáte šanci vidět. Nakonec posloužila svou efektní zkázou filmařům začátkem května 2022 při natáčení filmu Citlivý člověk. Mimo jiné už předtím si zahrála ve filmu Balada o pilotovi. Takže kromě fotografií ji lze zahlédnout i tak.

Prý se má na pilíři vystavět most pro cyklostezku. Tak vyčkejme, zda to tak bude...

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1