Resort Johanka


skvělé místo na dovolenou a relax

01.06.2023

29.9. 2022
Pobyt v Resortu Johanka jsem dostala od kolegů a firmy jako dárek k životnímu jubileu. Netuším, čí to byl nápad, ale byl skvělý a tohle místo nám učarovalo!

Resort se nachází na rozhraní Kraje Vysočina a Jihočeského kraje, v blízkosti Kamenice nad Lipou. Kromě komfortního ubytování nabízí vynikající kuchyni a úžasné wellness centrum. (Původně byla Johanka myslivnou a pocházela odtud matka hudební skladatele Vítězslava Nováka.) Staré budovy byly nově přestavěny, ale se zachováním určitého původního rázu a dostavěny další, pro komfort a účelnost resortu. Histrorickou atmosféru dokresluje fascinující ořešák mezi původními budovami, je skvělé, že se ho podařilo zachovat a milé jsou dobové fotografie v restauraci pro porvnání se dnešní situací. Poněkud dobrodružná se může zdát finální asi kilometrová silnička přímo k Johance, trochu cesta na konec světa, ale naopak samotný resort Johanka nabízí veškeré inzerované služby na vynikající úrovni. Zakládají si na vstřícnosti personálu, v kuchyni využívají lokální suroviny i vlastní zeleninu, ovoce a bylinky. Přesně tak si představuji opravdu "echt" gastronomii.

Ten první jubilejní pobyt za dárkový poukaz byl s polopenzí (hodně nadstandardní oproti podobným zařízením), jednou slavnostní večeří s degustací vín a několika wellness procedurami. Takové všeobecné rozmazlování na krásném místě. Přitom jsme zjistili, že je to také skvělé výchozí místo na výlety, jak do přírody, tak za památkami v blízkém i širším okolí. Od té doby jsme si pobyt na Johance už několikrát zopakovali a můžeme vřele doporučit!!!

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1