Úžasné léto

26.06.2015

Zdravím všechny!
Od výletu na Aljašku jsem o dva roky starší, o bakalářský titul bohatší a opět se chystám zažít fenomenální prázdniny za louží! Tentokrát jedu na letní tábory AwesomeMath pro matematicky nadané děti, kde budu pracovat na pozici Teaching Assistant. Myslete si co chcete, ale na takový tábor se děti neposílají za trest! Jde o prestižní přípravu na matematické soutěže pro mladé zapálené nadšence... ;) Další informace o kempech naleznete zde. https://www.awesomemath.org/

Stručně, plán je následující. Tři týdny strávím na táboře na Cornellově univerzitě ve městě Ithaca (stát New York), pak přeletím a budu tři týdny na Berkley v Californii. Berkley je přívětivě blízko Facebooku, kde už teď druhý týden pracuje Filip. Tím budu mít protentokrát odpracováno a zaletím si (zatím nevím přesně kdy) do Kanady a zpět, abych změnila vízový status a měli jsme s Filipem co nejvíce času společně cestovat. Kam vyrazíme není zatím jasné, budeme mít bezmála měsíc času a přijímáme rady a návrhy. (Hawai? Aljaška? New York? Všechno je možné!)

Zatím mám pořízeny tyto lety:
26.6. Praha - Brussel - New York - Ithaca
18.7. Ithaca - Philadelphia - San Francisco
7.9. San Francisco - Frankfurt - Praha
(Datum návratu je nesmyslný, budu let přebukovávat až budu vědět kdy a odkud bych chtěla letět. Čekejte mě v Čechách až v říjnu.)

K poslední večeři v domovině jsem měla s Magdou výpečky se zelím a Plzeň, abych měla nad burgery příští tři měsíce na co slastně vzpomínat.

Teď je bezmála půl čtvrté ráno a já čekám, že objednané taxi na letiště dorazí každou minutou. Jelikož jsem přišla domů z procházky po Náplavce po půlnoci (ano, můžeš za to, Aničko :D), nešla jsem spát vůbec, ale pokusila jsem se na poslední chvíli spárovat do kufru nějaké ponožky. A jedno je jisté - ať má Dobby libovolné množství bratříčků, já je rozhodně mám čím osvobodit.

V 6.30 ráno odlétám, což je pouze dvacet hodin poté, co jsem úspěšně složila poslední povinnou zkoušku prvního ročníku navazujícího magisterského studia. Neboli načasování klasicky brilantní, směle začněte uzavírat sázky o tom, kolik věcí jsem si zapomněla zabalit.

Užívejte si léto a čtěte můj blog! Zdraví Míša-letos-ne-úplně-aljašťanem.