Červenočerná obšívaná rivolka


náhrdelník 42 + 5 cm, pásek k hodinkám 16 cm, náušnice 6 cm

13.04.2020

Příběh přívěsku
Před delší dobou jsem od kamarádky Věrky dostala parádní náušnice ke svým tenkrát novým rozkošným červenočerným šatům a protože nosím ráda šperkové sady, ušila jsem si k nim náramkový pásek na hodinky s totožným motivem a pak i přívěsek na krk. Celkem se mi povedl a ráda jsem soupravu nosila až do té doby... kdy jsem šla na svou poslední rodičovskou schůzku. Tam se mnou byl naposledy. :( Domů už jsem přišla jen s rozepnutou šňůrkou a podezřívám, že za to mohl šátek, který jsem si sundavala ve vlaku. Po nějakém čase jsem se rozhodla si přívěsek ušít znovu a hledala fotku v naší galerii šperků. Takový skandál, produktová fotka sady neexistovala!!! Co vám budu povídat, chudák manžel musel nějaký čas snášet mé děsivě dusné mlčení. Přestože jsem si uvědomovala určité příležitosti, kdy jsem soupravu měla na sobě a že se tam i fotilo (třeba jen mobilem), tak ty fotky byly pro účel odpočítání korálků na znovuušití nepoužitelné. Plán s druhým pokusem výroby jsem tedy na nějaký čas odložila. Vrátila jsem k té myšlence nadávno v době "zůstaň doma" a ve srovnání s první úspěšnou improvizací, to bylo podruhé celkem o nervy. Opakovaně jsem šila i párala, tiše nadávala, ale nevzdala to. Nakonec vypadá přívěsek docela jinak než ten první, ale i tak jsem spokojená.

Příběh overalu
Už delší dobu jsem toužila po společenském overalu. Když už jsem se konečně odhodlala, objednala a overálek dorazil, těšila jsem se na první společenskou příležitost. Za několik dní přišlo pandemické období, vládní opatření a průběžně mi chodí maily o zrušených nebo přesunutých divadelních představeních, na které jsem měla s předstihem koupené lístky a kam měl jít i overal. Takže trpělivě čekáme na příležitost...

Příběh velikonočního focení
Říká se, že na Velikonoce má mít člověk něco nového, aby ho beránek... Tak jsem ten overálek navlékla a po více jak měsíci se nalíčila a zjistila, že mám už opravdu dlouhé vlasy a pokusila se je zkrotit. Michal mi totiž několik dní nabízel, že mne zase vyfotí s nově vyrobenými šperky. Jenže ten den počasí bylo vskutku aprílové, střídavě slunce a stín, dokonce i pár kapek spadlo. A jak to dopadlo, můžete posoudit na fotkách níže. A vězte, že za širokými úsměvy je spousta komických situací: já opakovaně mrkám, když nemám, on se snaží mne dokonale vyfotit v náročném terénu v náročných světelných podmínkách (a děsí mne kaskadérskými kousky), já se podpatky propadám do trávníku, kolemjdoucí nechápou...

Každopádně jsem vám tím vším chtěla sdělit, že sny se mají snít i plnit, je třeba neztrácet optimismus, ať je doba jakákoliv!

(Korálkově technická specifikace přívěsku: Rivolka 18 mm, korálky Toho Round a Treasure, Superduo, Nymo nit, jehla nůžky a trochu času i trpělivosti.)

Odkaz na galerii šperků