Medvídkové bačkůrky

02.02.2018

To je tak, když spojíte chuť zkusit novou přízi s tvorbou dárku pro jedno novorozeňátko... a pointa?

Na Facebooku ve skupinách o háčkování všichni básnili o novém druhu příze, další z řady ňuňacích chlupatek zjevně nejlépe použitelné na výrobu mazlíčků. Samozřejmě jsem podlehla a objednala jedno klubíčko na zkoušku, ale zrovna byla k dispozici jen taková nenápadná středně hnědá. Shodou okolností se ozvala dcera, že jejich přátelé už mají novorozeného kloučka. Hned jsem měla jasno, udělám bačkůrky!

Těšila jsem se, jak ze svého prvního klubka Mink vytvořím malé umělecké dílo. Chodidla jsem uháčkovala z oblíbené Alize Cotton Gold, to šlo celkem snadno. Další práce z YarnArt Mink už byla o hodně těžší, nejsou vidět očka ani sloupky, háčkuje se po hmatu. Dva dny práce systémem pokus omyl, hodně opakovaného párání a háčkování opět znovu. Celkem se mi osvědčilo dělat obě bačkůrky najednou (vždy jednu řadu na jedné a stejnou práci i na druhé), jedno vlákno jsem brala z konce příze vně klubka a druhou z vnitřního konce. Nakonec jsem bačkůrky s čumáčky zkompletovala, dovyšila. I když vím, že ouška nejsou dokonale souměrná a čumáčky také každý trošinku jiný, byla jsem celkem spokojená.

Další ráno jsem se těšila, až bude lepší světlo, naranžuji si bačkůrky, aby vypadaly co nejlépe, opakovaně mobilem vyfotím a .... Když chci vložit koláž fotek svého veledílka do skupiny háčkařek na FB, tak první, co uvidím, je elegantní soupravička včetně dokonalých botiček právě z Mink příze od guru všech háčkařek Krampolinky. Povím vám, nevěděla jsem jestli puknout závistí nebo vzteky. Po rozdýchání jsem raději nechala udělat lepší fotky manžela, už nebylo kam spěchat, Krampolinku prostě netrumfnu.

Technické info: háčkované bačkůrky z příze YarnArt Mink a Alize Cotton Gold (bez návodu, systémem pokus-omyl, háček 3.5) na délku chodidla cca 10 cm

Doufám, že chlapečka budou na nožičkách hezky hřát a rodičům miminka udělají radost. A jak se líbí vám?