Kroužky, kurzy, workshopy v Plzni a okolí

31.08.2015

Kreativní kroužky, workshopy, dílničky a jiné akce v Plzni a okolí

Kreativní kroužky a dílničky jsou skvělé, pracujeme s různýmni technikami, materiály a je vidět brzo výsledek. A co děláme a zkoušíme? Po módní mánii gumičkování, vyrábíme šperky z korálků různými technikami (navlékání, ketlování, šití), dále drháme i uzlujeme. Vytváříme přívěsky a obrázky spékáním smaltů. Vracíme se k osvědčeným technikám ručních prací (šití, vyšívání, háčkování, pletení) a jejich inovaci (pletení na prstech, rukou a s netradičními pomůckami). Textil měníme barvením, batikováním, savením a dalšími metodami. Hrajeme si modelováním z vlastnoručně zhotovených hmot i průmyslově vyrobených polymerů. Zkoušíme vyrábět dekorace z recyklovaných materiálů. Kromě barev na textil, používáme barvy na sklo, keramiku a papír. Technik je hodně, takže nehrozí, že nebudeme mít co dělat :-)

Radost z toho, že si človíček něco sám vyrobí nebo že se něco naučí, je pro mě motivací i odměnou. Ráda pracuji se všemi věkovými kategoriemi, děti i ti starší jsou studnicí nápadů a emocí. Zájem o další techniky mě posouvá dál, motivuje se pořád učit a hledat způsoby jak to vysvětlit i druhým. (Například naučit háčkovat leváka je pro praváka velkou výzvou.)Deskové a logické hry

Protože jsem hravý člověk a mám ráda společenské hry, tak jsem uvítala možnost i tuhle aktivitu rozvíjet. Baví mě vymýšlet zjednodušená pravidla pro snazší pochopení, či zapojit větší počet hráčů a motivovat děti k hraní her bez počítačů. Hrajeme hry pro více hráčů, ale máme i individuální (obdobu hlavolamů) Příklady her: Bang!, Ghost Tower, Joe's ZOO, Numerabis, Speed Cups, BrainBox - Moje první obrázky, Česko Junior, Quoridor, Quatro, Rummikub, Athéna, Atlantis, Golden Horn, Story Cubes, Panic lab, Děti z Carcassonne, Playstix, Veselá farma a další Navíc logické hry určitě prospívají malým šedým buňkám mnozkovým a kdo si hraje, nezlobí!


Doučování matematiky

S matematikou pomáhám už několik let dětem od prvního stupně, přes přípravu na přijímačky až po maturitu (i dospělým). Mám zkušenosti s dětmi s lehkou mozkovou disfunkcí, poruchami učení a chování ale i s těmi nadanými (mohu doporučit různé soutěže)


Individuální tématické kurzy

z technik, které ovládám, si vyberete a já pak jednotlivce či skupinku naučím základy i pokročilejší věci (věk nerozhoduje, náročnost přizpůsobím) ukážu vám jak na pletení košíků z papírového pedigu, korálkové šperky, pletení a háčkování na rukou i klasicky s háčkem či jehlicemi...