Svatba M+F


Jak jsem se (ne)stala svatební agentkou - II.

27.02.2019

Pro mne svatební den začal tím, že ve 4:58 jsem se probudila a už se mi znovu nepodařilo usnout. Nervozitu, aby vše klaplo, jsem se snažila maskovat jak při snídani s nevěstou (a mým manželem), tak i celý den. Před desátou jsme s manželem autem přejeli do pivovaru, bylo potřeba převézt celkem dost věcí (programy, plackootvíráky, šaty a boty na převlečení, hračky pro dětské hosty, propriety ke knize hostů... jeden celý obří kufr a ještě další menší zavazadla). V pivovaru už vládl čilý ruch, den předtím se tam až do půlnoci konala jiná akce, a tak personál musel celkem rychle přestavět nábytek, uklidit atd.


Byla jsem ráda, že předem objednané květiny už byly na místě. Pan Milt naprosto porozuměl mým požadavkům a vazby, korsáže i květinové dekorace vyrobil parádní. Jen vývazky se dodávají nezkompletované, protože myrta rychle vysychá. Kompletace mašliček, zeleně i špendlíků a následné odekorování hostů se díky několika Míši a Filipa přátelům také podařilo zvládnout.


Za chvilku přijela má kamarádka, která se velmi ochotně ujala úkolu vyrobit dort. Možná jí z počátku trochu překvapilo pro kolik lidí to má být, ale poradila si s tím bravurně. Připravila jak svatební dort, tak i minizákusky. To aby nikdo z hostů nepřišel zkrátka. Je to úžasná cukrářka Lucinka a její Výjimečné dorty (která se mimochodem vypracovala k dokonalosti v celkem krátké době jako maminka na mateřské). Dort byl vzhledově neobyčejný, chuťově dokonalý a měl stejně jako minidortíky velký úspěch. Po všem se jen zaprášilo! Jako osobní poděkování jsem Lucince ušila korálkovou brož ve tvaru loga Výjimečných dortů. Radost za radost...


Koláčky mi nabídla upéct další úžasná mladá maminka Libuška. Koláčky byly rozkošně malinkaté, přesně na jedno slupnutí a chutnaly skvěle. Protože pro 100 hostů by nestačily (jelikož byly neobyčejně jedlé), nakonec jsme dali na doporučení známých, a ještě přiobjednali i koláčky U Marka. Také fajn, jen už ne tak rozkošně malinkaté. (Na přání je vyskládají do plochých krabic, které mají paradoxně potisk s motivem pizzy.) Nevěstě jsme to tajili, ale nakonec se s tím smířila a ukázalo se, že přišly vhod. (Mezi obřadem a začátkem rautu bylo mnoho hodin a já měla obavy, aby nám hosté nepadali hlady.)


Vlasový i kosmetický styling nevěsty a úplně nejlepší vzhled obličeje matky nevěsty (skrývající nejen věk, ale i stres a únavu) zajistila Vizážistka Karla Skalová . Karla projevila nejen velký um, ale i ochotu se časově přizpůsobit našemu programu a dokonce mi mailem radila, jak nejlépe zhotovit vlasové doplňky. Překvapivě se nám podařilo zvládnout i generálku účesu i líčení den před svatbou, ale Karla statečně brala i eventualitu, že vše zvládne bez zkoušky. Je na její práci vidět, že jí to baví a kufr plný všech těch paletek, štětečků a lahviček společně s její zručností vytvoří nejen opakovaně chválený design, ale i velmi komfortní pocit i neuvěřitelnou odolnost (ověřeno). Navíc neměla problém přijít nás zkrášlit do hotelu a také Míše ochotně pomohla do svatebních šatů. To vše ještě pod dohledem fotoaparátu. Mohu Karlu tedy vřele doporučit, nemělo to chybu! Za sebe a dceru děkuji, že jsme ten den mohly mít pocit být nejkrásnější.


Nevěsty přání mít na svatbě kvalitní kávu perfektně zvládla naše oblíbená kavárna Pappa Coffee zajišťující kávový catering. Bohužel se do prostor Secese nevešel jejich úžasný kávový tricykl. Přesto Adam vše dokonale zvládl, vyšel nám vstříc i s požadavkem na nemléčnou alternativu a dodal mé oblíbené kokosky, na kterých ujíždím! Nevěsta byla spokojená a kvalitu kávy i služeb chválili i zahraniční kávoví gurmáni. Děkuji tímto za skvělé služby a velmi vstřícné jednání, jak při domluvě akce tak i přímo v náš den. Moc Pappa Coffee fandím a držím jim palce do dalšího podnikání! (Pokud se mi podařilo trochu prošlapat cestičku na jejich působení na svatbách v pivovaru či jiných akcích, tak super, jen počítejte s tím, že za využití konkurence se musí pivovaru zaplatit korkovné a případně i poplatek za půjčení kávového nádobí.)


Kromě vývazků hosté dostávali tištěný program, který obsahoval časový harmonogram a svatební řeč v angličtině, aby cizojazyční hosté měli představu, co pan oddávající říká. Ilustrace (i do svatební knihy) a grafické provedení připravila Filipova sestra Markétka. I jí patří velký dík za vše! Filip ještě nechal pro hosty vyrobit jako malou upomínku magnetické plackootvíráky u firmy Taeda . Myslím, že to bylo pro hosty příjemné překvapení a praktická tématická pozornost. Líbilo se to…


Říká se to nejlepší na závěr… Za mne ano a na tisíc procent! Přesně nevím od kdy Hotofoto na FB sleduji. Líbily se mi nejen fotky, ale ráda si přečtu i blog. Takže to byl další můj tip pro snoubence a jsem moc ráda, že se tato volba vydařila. A po osobním setkání jsem ještě nadšenější fanynkou! Můj neskonalý obdiv má jak pan fotograf Ondřej, tak i jeho milá asistentka Nikola. Oba umí bravurně a nenásilně organizovat lidi, diskrétně se pohybovat a především zachytit nezapomenutelné okamžiky. Navíc jsou nesmírně přátelští, vstřícní a ochotní nad rámec své působnosti. Jak jsem vydržela bez slziček zvládnout vše na místě, tak nad fotkami už jsem nechala emocím volný průběh. Jsem vděčná za vystižení a uchování všech důležitých okamžiků, za milé momentky i vskutku umělecké fotografie. Zapůjčení Instaxového fotoaparátu pro svatební knihu byl skvělý nápad a úžasný byl i fotokoutek, který si naši hosté náramně užili. Zábavné rekvizity, deka z Filipových triček a perfektní nálada všech zúčastněných sálá z každého samoobslužného obrázku. Smekám před Ondřejovým bezproblémovým jednáním, ochotou, vstřícností poradit a dokonalou prezentací vlastní práce. (Taštička s produkty mne prostě ohromila.) Pokud hledáte toho nejlepšího svatebního fotografa, tak neváhejte. HOTOFOTO -fotíme s láskou- není jen reklamní slogan, ale fakt!


Ondřejův blog včetně fotografií k svatbě Míši a Filipa najdete na jeho blogu.

A můj osobní dojem ze svatebního dne? Pokud vše vypadá dokonale, tak rovnou přiznávám, že nějaké problémy se samozřejmě vyskytly, ale podařilo se je zvládnout. Nervozita mne opustila až asi hodinu před půlnocí, kdy jsem viděla všechny přítomné v uvolněné náladě. Můj obdiv patří všem, kteří byli ochotni cestovat, aby mohli být s námi v tento den. Bez ohledu na národnost, státní příslušnost, bydliště, postavení... asi stovka lidí ve stejný čas na stejném místě kvůli Míše a Filipovi! Navíc ochotni poslouchat mé pokyny pantomimou a lámanou agličtinou... Velký dík všem, kteří jakkoli přispěli k úspěchu celé akce. Mému muži Michalovi děkuji za velkou trpělivost, podporu a pomoc (a že i po 28 letech manželství to se mnou nevzdává).

Pro mne to bylo celkem náročné, jen ten den jsem po pivovaru a hotelu nachodila neuvěřitelných 11,25 km. Nepřestávám se divit, že vše klaplo a povedlo se i počasí. Doufám, že nakonec si všichni tento den užili a já důvěru Míši a Filipa jejich DEN doorganizovat nezklamala. Jsou to báječní mladí lidé, kteří už toho každý sám mnoho dokázali (a já jsem na ně náležitě pyšná) a věřím, že spolu dokáží další skvělé věci, ať už budou kdekoliv na světě.

Přeji jim mnoho zdraví, lásky, štěstí a vzájemné tolerance i respektu. Přesně vše, jak si sami zformulovali do svatebních slibů.


Šťastná, vděčná a lehce dojatá (matka nevěsty/novomanželky) Eva

P.S. S dotazy k organizaci akce či požadavky na vyrobení šperku, háčkovaných věcí se na mne neváhejte obrátit...O dalších přípravách se můžete dočíst v předchozím článku.

Odměnou za dočtení až sem je možnost podívat se do alba na porůznu nasbírané fotky (od profesionálního fotografa, z fotokoutku či z mobilních telefonů hostů).

Pan fotograf Ondřej alias Hotofoto na youtube publikuje skvělé svatební video.

Báječné profesionální fotky z celého dne najdete ve fotoalbu a zábavné obrázky se spoustou vtipných rekvizit v albu ze samoobslužného fotokoutku.